Spravte to TO! na Valdštejně

Hrad Valdštejn se zapojil do dalšího ročníku letní prázdninové soutěže s Českou televizí – Déčko. Soutěž s názvem Spravte to TO! probíhá od 1. 7. do 30. 8. 2022. 


Ajajajaj! Déčko je těžce porouchané. Roztřepená duha, špunti nafouklí jak balónky poletují vzduchem, slunce se kutálí po nakloněné podlaze. Nic nefunguje, jak má. Z rozbitých útrob Déčka se sype záplava šroubků a koleček. Rozsah nehody je bohužel tak velký, že se naši hrdinové bez vaší pomoci neobejdou! Sbírejte chytré lidské vynálezy a posílejte je na Déčko, aby je Prga mohla použít jako součástky do rozbitého stroje a postupně ho opravit.

Princip soutěže zůstává stejný jako v předchozích letech. Děti v přírodě hledají schránky s unikátním kódem, aby mohly Déčko rychle opravit. Jedna ze schránek se nachází i u hradu Valdštejn. Na turnovském infocentru jsou zase k dispozici letáčky se soutěžním kódem, pracovní list a další překvapení. Pomozte opravit rozbité Déčko a zároveň poznejte zajímavá místa naší republiky. Soutěž probíhá od 1. 7. do 30. 8. 2022.

déčko