Nejnavštěvovanější keškou v republice se stala ta na Valdštejně!

Hrad Valdštejn stojí na prvním místě tabulky nejnavštěvovanějších kešek v rámci letní soutěže ČT Déčko. Ta probíhala o letních prázdninách a letošní název zněl „Zastav nečas“.


Letní prázdninová soutěž oblíbené dětské televizní stanice České televize – Déčko probíhala od 1. 7. do 30. 8. 2021 na cca 250 místech po celé České republice. Cílem hry bylo ukázat dětem a jejich rodičům nejrůznější zajímavá místa a nabídnout jim možnost prázdninového cestování po naši zemi. Jedním z takových míst bylo Muzeum Českého ráje, turnovské infocentrum, kde byly k dostání letáčky s unikátními kódy, a hrad Valdštejn, u něhož byla umístěna keška. A právě ta se stala v rámci celé republiky tou nejnavštěvovanější. Celkově u ní proběhlo 814 návštěv, což bylo o 24 více, než u loňského vítěze Žďáru nad Sázavou, který letos obsadil druhé místo.

V rámci letní hry bylo zadáno celkem 130 247 hesel, přičemž celý soutěžní úkol (tj. zadání tří kódů) splnilo 23 701 hráčů. Do soutěže se zapojilo 32 185 hráčů a web projektu „Zastav nečas“ vygeneroval 700 000 návštěv. Nejaktivnějšími hráči jsou letos sourozenci Charlottka a Adámek, kteří nasbírali 72 hesel!

Děkujeme, že jsme se mohli tohoto letního projektu České televize účastnit a budeme se těšit na případný další ročník soutěže s oblíbenou dětskou televizní stanicí.