S Déčkem České televize v Turnově

S nástupem dvou letních prázdninových měsíců začala již tradiční prázdninová soutěž s Českou televizí Déčko. Letošní hra nese název „Zachraň trosečníky“ a probíhá na cca 250 místech po celé České republice. Cílem hry je pomoci trosečníkům z Déčka, aby mohli opustit ostrov, na kterém ztroskotalia zároveň ukázat dětem a jejich rodičům nejrůznější místa a nabídnout jim poznávání zajímavostí naší země. Pro zapojení do hry je potřeba navštívit alespoň tři místa. 

V přírodě se hledají kešky, na turistických cílech a v infocentrech dostávají letáky s unikátním kódem. Za odeslání tří kódů se mohou účastníci zařadit do slosování o ceny a zároveň za každou zdolanou výzvu přibude v sopce nový plamínek, aby pominulo kouzlo ostrova a parta z Déčka se mohla vrátit domů. Více na: https://decko.ceskatelevize.cz/zachran-trosecniky

V samotném Turnově je možné získat unikátní kód v Regionálním turistickém informačním centru na náměstí Českého ráje. A keška s kódem je umístěna na tajemném místě v blízkosti hradu Valdštejn. Tak hurá na výlet.

Přejeme hezké putování nejen na Turnovsku. A krásné prázdniny.

keška hrad 2020