Dvě zajímavé výstavy na hradě Valdštejně

Na letošní rok jsou pro Vás na hradě Valdštejně připraveny dvě výstavy: "Hrad Valdštejn za první republiky" a "Strašidla koruny české".

Hrad Valdštejn za první republiky. Tato výstava na souboru pohlednic z první republiky dokumentuje podobu hradu Valdštejna, jak jej mohli vidět turisté mezi lety 1918 až 1938. Výstava je doplněna o stručnou časovou osu z těchto let a informacemi o osobnostech této doby, které hrad Valdštejn rády navštěvovaly. Součástí výstavy je i fotokoutek, kde se návštěvníci mohou vyfotit před zvětšenou prvorepublikovou fotografií. Pro děti ale i další zájemce jsou připraveny jako doplněk výstavy jednoduché skládačky s motivy starých pohlednic. K výstavě byly vydány: turistická vizitka a dvě pohlednice. Jako suvenýr si můžete z hradu odnést čokolády v několika příchutích či medovinu s etiketou hradu Valdštejna. Výstava je umístěna na tabulích na druhém nádvoří areálu hradu a potrvá do konce září.

Druhou výstavou je výstava výtvarníka Aleše Drašnara Strašidla koruny české. Výstava bude umístěna v nově opravených prostorách aehrenthalského paláce, bývalé konírně, která takto najde svoje důstojné využití. Výstavu můžete shlédnout během dvou prázdninových měsíců.