Celý areál hradu se na začátku ledna „zachumlal“ do silné sněhové peřiny. A že je tu opravdu zima dokazují jen čtyři netopýři, kteří si sklepení hradu zvolili za svoje zimoviště. Pro zimování netopýři potřebují teplotu nad 4°C. A to ani v jednom ze sklepení, kde rádi zimují, není.
Srdečně vás zveme na připravené prosincové a lednové akce, které se konají na hradě Valdštejně.
Byli jste přítomni na Valdštejně této slávě 25. 9. 2016? Že ne? Škoda. Poprvé se na hradě Valdštejně za celou jeho historii konala oslava narozenin tohoto českého vojevůdce, politika, vévody a knížete několika panství, jednoho z předních mužů třicetileté války a císařského dvora 17. století. Letos by oslavil 433 let od narození.
Zapojte se do soutěže, ve které uplatníte vědomosti o frýdlantském vévodovi Albrechtovi z Valdštejna a při slosování můžete získat zajímavé ceny!
V pátek 27. dubna 2018 bude hrad Valdštejn otevřen od 13:30 do 16 hodin (prohlídka s průvodcem v 13:30 a 14:45). Od 16 hodin proběhne v hradní kapli sv. Jana Nepomuckého jedinečný koncert skupiny „Oneness-Dream“ (Sen o jednotě). Jedná se o mužský pěvecký sbor založený v roce 2011 islandským klavíristou S. Matthiessonem.
V pátek 18. 5. bude hospůdka U hradu celý den zavřena. Od soboty je opět v provozu. Hrad Valdštejn je otevřen dle otevírací doby. Těšíme se na Vás.
V rámci pracovní náplně se jedná o zajištění celkového provozu kulturní památky (včetně organizace a zajištění průvodců a komunikace s dotčenými orgány), zajištění kulturního programu, nabídky pro návštěvníky a měsíční zpracování podkladů pro mzdy a účetnictví.
Hrad Valdštejn se v letošním roce zapojil do hry České televize „Probuď Déčko“. Od 1. července po celé prázdniny se mohou děti i u nás na hradě do této hry zapojit a pomoci zachránit televizní stanici.
Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz