Vyhledávání

Dostupnost

Hrad Valdštejn se nachází na severovýchodě České republiky, necelých sto kilometrů od Prahy v turistické oblasti Českého ráje.

Dostanete se k nám...

  • pěšky z Turnova po červené nebo zelené pěší trase (3 km z ČD Turnov - město, 4 km z Turnova - náměstí), ze Sedmihorek po modré Angrově stezce nebo žluté pěší trase (4 km), z Hrubé Skály po červeně značené Zlaté stezce Českého ráje (3 km), z Kacanov po modré pěší trase kolem Kopicova statku nebo po žluté trase od hotelu Králíček (2,5 km)
  • na kole po červené cyklotrase z Turnova (4 km) nebo Hrubé Skály (3 km). Ze Sedmihorek po bílé cyklotrase (4 km)
  • pro příjezd vlakem použijte zastávek ČD Turnov - město nebo Karlovice - Sedmihorky
  • pro příjezd autem doporučujeme odbočit ze silnice 1. třídy č. 35 na okraji Turnova směrem na Jičín. Odbočka je opatřena hnědým silničním značením. Dále přes Pelešany na parkoviště pod hradem, odkud dojdete na hrad po zelené pěší trase (700 m). Ke hradu se dostaneme i po pohodlné lesní cyklostezce dobře sjízdné i s kočárky (2.200 m)
  • Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, kteří chtějí vyjet až k hradu, si musí zažádat o povolení vjezdu u Lesů ČR - odkaz na formulář zde
  • v letní sezóně jezdí v Českém ráji turistické autobusy, které přepravují i jízdní kola. Pro přístup k hradu jsou nejvhodnější zastávky v Mašově, Sedmihorkách a Hrubé Skále (více na www.cesky-raj.info)
!!! Nárok na povolení vjezdu k hradu mají pouze oprávněné osoby s vazbou na provoz hradu Valdštejn, kteří si to domluví se správou hradu (např. domluvené svatby apod.). Individuální návštěvníci mohu využít parkoviště pod hradem u obce Pelešany !!! 

Parkoviště pod Valdštejnem

Využijte parkování pod Valdštejnem k návštěvě hradu a prohlídce celého skalního města. Majitelem parkoviště je Město Turnov. Ceny parkovného platí pro celý den.

Ceny parkovného:

motocykl 20,- Kč

osobní automobil 60,- Kč

autobus 200,- Kč

poplatek související s načepováním vody ze studánky 10,- Kč 

Parkoviště je v provozu od května do září dle otevírací doby hradu.

Vytvořeno 1.2.2005 14:46:23 - aktualizováno 2.7.2020 10:43:18 | přečteno 94925x | Alena Mojžíšová
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load