Vyhledávání

Vrchol prázdninové sezóny na Valdštejně!

hradozámecká noc1

Prázdniny se pomalu chýlí ke svému konci a s tím souvisí i závěr prázdninové sezóny na Valdštejně. Akcemi nabité léto vyvrcholí na jednom z nejstarších hradů Českého ráje poslední srpnový týden!


Právě konec srpna se na Valdštejně ponese v duchu zakončování nabité prázdninové sezóny. Ta letos návštěvníkům od samého počátku přinesla řadu zajímavých akcí, kde si přišly na své všechny věkové kategorie. Pomyslný vrchol přijde v nadcházejících dnech.

Ve středu 28. srpna se mohou návštěvníci těšit na závěrečné noční prohlídky, připomínající po celé léto výročí obsazení hradu Janem Žižkou z Trocnova. Tyto speciální a tajemné prohlídky přilákaly od začátku prázdnin téměř pět stovek návštěvníků. Jejich součástí bývá i zajímavý hudební program v kapli sv. Jana Nepomuckého, kde se po celé prázdniny střídali amatérští či profesionální umělci. Věříme, že si návštěvníci závěrečnou „derniéru“ husitských prohlídek užijí.

V sobotu 31. srpna se Valdštejn rozloučí s prázdninami prostřednictvím celostátního projektu s názvem Hradozámecká noc. Do té se hrad zapojuje již popáté a vždy pro veřejnost přichystá pestrý program. Ne jinak tomu bude i letos, kdy se návštěvníci seznámí s historií hradu netradičním způsobem. Ten bude spočívat ve scénických kostýmových prohlídkách, připomínajících významné osobnosti z historie hradu, dobových tancích či závěrečné ohňové show. Na Hradozámeckou noc, stejně jako na noční prohlídky, je z důvodu omezené kapacity nutná předchozí rezervace na telefonním čísle 739 014 104.

Těšíme se na Vás nejen v posledním prázdninovém týdnu, ale také v září, neboť sezóna na Valdštejně ještě zdaleka nekončí! Více na www.hrad-valdstejn.cz.


Vytvořeno 24.8.2019 11:24:32 | přečteno 1257x | radimsticha
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load