Vyhledávání

Valdštejn, turnovské infocentrum a letní soutěž ČT Déčko

keška hrad

„Zastav nečas“ je název letní prázdninové soutěže oblíbené dětské televizní stanice České televize – Déčko. Hrad Valdštejn a turnovské infocentrum se do tohoto projektu zapojují již popáté.

„Zastav nečas“ je název letní prázdninové soutěže oblíbené dětské televizní stanice České televize – Déčko. Hrad Valdštejn a turnovské infocentrum se do tohoto projektu zapojují již popáté. Prázdninová soutěž České televize probíhá od 1. 7. do 30. 8. 2021 na cca 250 místech po celé ČR. Cílem hry je ukázat dětem a jejich rodičům nejrůznější zajímavá místa a nabídnout jim možnost prázdninového cestování po České republice. A jedním z takových míst je i hrad Valdštejn a město Turnov. U hradu je umístěna schránka v přírodě (keška) a Regionální turistické informační centrum v Turnově je kontaktním místem, kde jsou k dostání letáčky s unikátními kódy.

Příběh soutěže se točí kolem sbírání listů, které odlétly ze Stromu přírodní moudrosti. Část z nich odlétla i na Zem a je nutné je všechny posbírat a vrátit zpět. Jedině tak se počasí uklidní a vše se vrátí do starých kolejí. Děti tedy letos sbírají přírodní moudrost (pracovní listy a úkoly v keškách) a zároveň zjišťují v čem je příroda nejlepší „vynálezce“ a proč je to zkrátka v přírodě tak báječně vymyšleno. 

Přijďte hledat kešku a přitom navštívit pohádkový Valdštejn. Vytvořeno 12.7.2021 10:20:28 - aktualizováno 12.7.2021 10:20:39 | přečteno 526x | radimsticha
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load