Vyhledávání

Valdštejn se připravuje na Vánoce!

výzdoba

I když je současná situace a postupné uvolňování vládních opatření nejisté, Valdštejn se začíná připravovat na nadcházející vánoční svátky. Připravuje se výzdoba a od první adventní neděle 29. listopadu bude aktivováno noční osvětlení hradu.


Pokud by v prosinci došlo k přesunu České republiky do třetího stupně, v rámci protiepidemiologického systému (PES), bylo by památkám umožněno otevřít v omezeném režimu. Ten se týká zejména počtu návštěvníků v uzavřených prostorech, kterých může být maximálně deset.  

Valdštejn by v této souvislosti připravil tzv. volné vánoční prohlídky, které by zahrnovaly vyzdobený prostor slavnostního sálu Klasicistního domu, čajový salonek Lexů z Aehrenthalu a barokní interiér kaple sv. Jana Nepomuckého. Tato místa by si návštěvníci prošli samostatně bez průvodce, přičemž by byly dodržovány skupiny maximálně deseti osob.

Přípravy na Vánoce budou zahájené už první adventní neděli 29. listopadu, kdy bude aktivováno noční osvětlení. V následujících dnech se počítá s chystáním vánoční výzdoby hradu, včetně vánočního stromečku či slaměného Betlému v kapli. Nechyběla by ani malá výstava k tradicím adventu a Vánoc.

Všechny přípravy se budou samozřejmě odvíjet od aktuální epidemiologické situace, a proto je nutné průběžně sledovat naše webové a facebookové stránky. V případě změn Vás budeme včas informovat.

Přejeme pokud možno klidné adventní dny.

výzdoba 1 výzdoba 2


Vytvořeno 27.11.2020 8:59:32 - aktualizováno 27.11.2020 9:03:34 | přečteno 684x | radimsticha
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load