Vyhledávání

Valdštejn a turnovské íčko pomáhali „zachránit trosečníky“ z Déčka!

déčko hrad

V letošním roce připravila Česká televize další z řady úspěšných prázdninových soutěží pro rodiny s dětmi. Projekt nesl název „Zachraň trosečníky“ a hrad Valdštejn (spolu s turnovským infocentrem), se do něj aktivně zapojil. Stal se dokonce sedmým nejnavštěvovanějším místem soutěže.


Od pátku 2. července do pondělí 31. srpna bylo na Valdštejně možné zapojit se do celorepublikového projektu České televize, nesoucí v letošním roce název „Zachraň trosečníky“. Pravidla soutěže se podobala těm v minulých letech. Rodiny musely vyjet na tři výlety, přičemž si mohly vybrat z míst v přírodě a z „institucí, tj. informačních center, hradů či muzeí. V přírodě soutěžící hledali schované kešky, v institucích dostávali letáky s unikátním kódem. Za získání tří kódů se mohly účastnit slosování o ceny. Jedna z kešek byla umístěna u hradu Valdštejn, přičemž v turnovském infocentru byly k dostání letáky s kódem.

Děj soutěže se točil kolem postaviček, z oblíbeného dětského kanálu Déčko, které se rozhodly jet na prázdninovou plavbu, ale brzy ztroskotaly na pustém a tajuplném ostrově. Brzy zjistily, že se z ostrova dostanou jen tehdy, pokud překonají sami sebe a nechají se přírodou zocelit. Naštěstí na to nebyly sami a pomáhaly jim děti během letních prázdnin.

V rámci celého projektu bylo zadáno celkem 130 168 hesel a soutěžní úkol splnilo 24 466 hráčů z 34 042 zapojených. Webové stránky soutěže zaznamenaly téměř milion a půl zobrazení. Nejnavštěvovanější keškou se mohou pochlubit v Turistickém informačním centru ve Žďáru nad Sázavou, které navštívilo 1049 soutěžících. Valdštejn se s téměř osmi sty hráči stal sedmým nejnavštěvovanějším místem. Turnovské infocentrum vedle toho rozdalo o prázdninách téměř tisíc letáků se soutěžním kódem.

Děkujeme České televizi za spolupráci a možnost se tohoto pěkného prázdninového projektu účastnit. Už teď se budeme těšit na případný další ročník.


Vytvořeno 9.9.2020 14:57:07 | přečteno 470x | radimsticha
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load