Vyhledávání

Úspěšný začátek prázdninových akcí na Valdštejně

Rytíři na hradě

První prázdninová akce Rytíři na Valdštejně se vydařila a během prodlouženého víkendu připravený program navštívilo skoro dva a půl tisíce návštěvníků. Již po čtvrté proběhly sváteční dny ve znamení rytířských klání a hudby. Vystoupení skupiny Rytíři turnovského meče byla v letošním roce obohacena o dvě ohňové show, které zakončily oblíbené večerní prohlídky připravené na středu a na pátek.

Návštěvníci akce shlédli nejen rytířské souboje a příběh z doby dobývání hradu a okolních panství, ale mohli ochutnat i staročeské lokše s česnekem, povidly či solí, které připravovaly dámy ve středověkých kostýmech na otevřeném ohni přímo na prvním nádvoří. Po celou dobu akce včetně neděle v kapli sv. Jana Nepomuckého vystupovalo Hradecké komorní tucteto, které kromě krátkých vystoupení v rámci celého dne připravilo více než hodinový sobotní večerní koncert.

I druhá akce, která se konala ve středu 11. 7., sklidila velký úspěch. Připravené představení, rockové oratorium Jan Křtitele, turnovské skupiny Nothingham se mělo odehrávat na prvním nádvoří přímo před kapličkou sv. Jana Křtitele. Bohužel počasí nebylo příznivé, a tak se koncert musel přesunout podobně jako v loňském roce do prostoru kaple sv. Jana Nepomuckého. Druhou reprízu této nevšední podívané si nenechalo ujít okolo sto padesáti návštěvníků, kteří zaplnili do posledního místa jak prostor kaple, tak i část druhého nádvoří a odcházeli velmi spokojeni.

Začátkem prázdnin začaly i oblíbené prohlídky pro děti. K hojně navštěvovaným prohlídkám s loupeživým rytířem přibyly v letošním roce i prohlídky s princeznou Kateřinou. Novinka letošní sezóny se setkala s velkým ohlasem u dětí i jejich doprovodu. Děti s princeznou hledají nejen ukrytý poklad, ale seznámí se i s pověstmi z tohoto regionu. Tyto prohlídky probíhají po dobu prázdnin každou středu od 11, 13 a 15 hodin.

Více informací o prázdninové nabídce na Turnovsku i v Českém ráji v tomto videu:

úspěšný začátek 2018

Rytíři na hradě

Rytíři na hradě

 
Rytíři na hradě

Rytíři na hradě

 
Rytíři na hradě

Rytíři na hradě

 
Rytíři na hradě

Rytíři na hradě

 
Ohňová show

Ohňová show

 
Ohňová show

Ohňová show

 
Ohňová show

Ohňová show

 
 
Vytvořeno 16.7.2018 15:40:02 | přečteno 1400x | hlousekm
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load