Vyhledávání

Pozor! 6. října bude Valdštejn z důvodu Světového poháru v orientačním běhu pro veřejnost UZAVŘEN.

EXCLAMATION

Omezení také bude při příjezdu na parkoviště Pelešany, které bude vyhrazené pro účastníky závodu.

V sobotu 6. října proběhne na gotickém hradu Valdštejn na Turnovsku závod Světového poháru v orientačním běhu. Stane se tak poprvé, kdy přímo na hradě naleznou zázemí orientační běžci. Světový pohár v orientačním běhu je nejvyšší světová soutěž orientačních běžců, na Turnovsko se proto sjedou ti nejlepší z nejlepších.

Celý hlavní závod odstartuje v sobotu 6. října v 11:30, kdy se nejprve na start vydají ženy, zhruba o hodinu později muži. Závod bude vrcholit po třetí hodině, květinové vyhlášení je plánované od 15:30, o půl hodiny pak vyhlášení šesti nejlepších závodníků jak v kategorii žen, tak mezi muži. Do závodu nastoupí 8 českých žen a 8 českých mužů, bude to napínavá podívaná, přímo v centru závodu bude velkoplošná obrazovka a závod bude možné také sledovat na iVysílání České televize.

Závodníky čeká náročný pískovcový terén plný skal, kamenů a velkého převýšení. Právě oblast Českého ráje je pro orientační běžce velmi populární, každý rok se v podobných terénech pořádají závody Pěkné prázdniny. Tratě, které vítězové by měli běžet zhruba 35 min, připravil turnovský patriot Jindřich Kořínek, který je i předsedou spolupořádajícího oddílu OOB TJ Turnov. Celé závody zajišťují zhruba dvě stovky pořadatelů a dobrovolníků, přípravné práce probíhají bez mála už dva roky.

Závod na Turnovsku nebude jediným, který se odehraje první říjnový týden v Česku. Finálová série Světového poháru začíná již ve čtvrtek v Praze na Olympu a Výstavišti, kde bude mít premiéru nová disciplína Knock-Out sprint. O den později se závodníci přesunout jen o pár kilometru dál na pražský Petřín, kde pořadatelé přichystali sprintové štafety. Sobota je vyčleněna na krátkou trať na Valdštejně a celou sérii zakončí závěrečný sprint pro 40 nejlepších závodníků v Mladé Boleslavi.

Z důvodu konání závodů bude proto hrad Valdštejn uzavřen v pátek 5. října a v sobotu 6. října pro veřejnost. Tímto se organizátoři omlouvají případným turistům a dalším návštěvníkům hradu. Omezení také bude při příjezdu na parkoviště Pelešany, které bude vyhrazené pro účastníky závodu. Organizátoři velmi děkují CHKO Český ráj, Lesy ČR, městu Turnov, obci Kacanovy a zejména příspěvkové organizaci Turnovské památky a cestovní ruch. Více informací lze nalézt na: www.wcup.cz.

Vytvořeno 25.9.2018 11:59:09 | přečteno 948x | hlousekm
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load