Vyhledávání

Poprvé na Valdštejně narozeniny Albrechta z Valdštejna

Narozeniny Albrechta z Valdštejna

Byli jste přítomni na Valdštejně této slávě 25. 9. 2016? Že ne? Škoda. Poprvé se na hradě Valdštejně za celou jeho historii konala oslava narozenin tohoto českého vojevůdce, politika, vévody a knížete několika panství, jednoho z předních mužů třicetileté války a císařského dvora 17. století. Letos by oslavil 433 let od narození.

 

Oslava proběhla za přítomnosti urozené šlechty, ale i všech návštěvníků tohoto hradu. Od samotného vévody se návštěvníci dozvěděli plno zajímavostí z jeho pestrého života. Na závěr audiencí si všichni návštěvníci odnesli sladké pohoštění, které pro tuto příležitost přichystala pekárna firmy Mikula Turnov s.r.o. V rámci slavnosti byli vylosováni i soutěžící v rámci na jaře vyhlášené vědomostní soutěže: Co víš o Albrechtovi z Valdštejna. Výherci jsou uvedeni na facebooku hradu Valdštejna a kdo si cenu nevyzvedl osobně, tomu bude zaslána poštou.

A když jste se letos narozenin nezúčastnili, třeba budete mít možnost se s tímto „ velkým mužem“ setkat ještě letos při Adventu či příští rok u některých z jeho audiencí. Vždyť o kom z nás se bude mluvit ještě za čtyři století?

Poděkování patří firmě: Mikula Turnov s.r.o. a všem, kteří se na uspořádání akce podíleli.

Ing. Eliška Gruberová,  Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace

 

Vytvořeno 27.9.2016 14:15:33 | přečteno 1829x | chabadova.jana
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load