Vyhledávání

Na Valdštejn s pastelkami

S pastelkami po hradu Valdštejn, autor: Nakladatelství Hranostaj

Hrad Valdštejn se stal součástí projektu „První průvodce památkami pro děti“, jehož cílem je přiblížit památkové objekty dětem formou, která je jim blízká, podněcuje jejich aktivitu a srozumitelným způsobem přiblíží informace o minulých dobách.

Vydavatelství Hranostaj vydává od roku 2012 graficky velmi hezky zpracované dětské průvodce po památkách nazvané „S pastelkami po …“. Jako 51. přírůstek přibyl v roce 2017 také průvodce „S pastelkami po hradu Valdštejn“. I malí návštěvníci Valdštejnu tedy nyní mají možnost projít si hrad s knížkou, v níž si mohou nejen přečíst některé zajímavé informace z historie hradu, prohlédnout ilustrace a fotografie, ale také vyřešit několik úkolů, vybarvit erby, zapsat si své vlastní zážitky, a pokud mají po ruce „chytrý“ telefon, tak si prostřednictvím internetu třeba i poslechnout píseň složenou Václavem Holanem Rovenským, který na hradě po nějaký čas žil jako poustevník.

Publikaci je možno zakoupit přímo v pokladně hradu Valdštejn za cenu 50,- Kč. Součástí je i malé balení pastelek, takže psací potřeby si děti brát s sebou nemusejí.


Vytvořeno 23.5.2017 16:45:03 | přečteno 1036x | hasekm
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load