Vyhledávání

Ledový hrad Valdštejn a pohádka

z podhradí

Celý areál hradu se na začátku ledna „zachumlal“ do silné sněhové peřiny. A že je tu opravdu zima dokazují jen čtyři netopýři, kteří si sklepení hradu zvolili za svoje zimoviště. Pro zimování netopýři potřebují teplotu nad 4°C. A to ani v jednom ze sklepení, kde rádi zimují, není.

Ve sklepení pod prvním nádvořím, kde je expozice výstavy Chvála pískovci,  je teplota k nule a ve skalních sklepeních u romantického paláce mrzne. Každý z letošních čtyř zimujících netopýrů je od jiného druhu. Zimuje zde vrápenec malý, netopýr ušatý, netopýr velký a netopýr černý.

Celý areál hradu pokrytý bílým třpytivým sněhem by se klidně mohl stát kulisou nějaké romantické pohádky. Však také v letošní sezóně hradě pohádka bude. V letní měsíce se v prostorách hradu připravuje jedinečná výstava kostýmů z Fundusu  Barrandov. Bude se jednat o kostýmy z pohádek točených přímo na Valdštejně a v jeho blízkém okolí.  V rámci expozice budou k vidění i šaty princezny Slavěny z pohádky Princ Bajaja či šaty Večernice, prince Velena a samotného Mrakomora  z pohádky Princ a Večernice.  Neboť se na Valdštejně točila jedna z epizod seriálu Arabela, v rámci prohlídky uvidíte kostýmy z tohoto populárního televizního seriálu. Zazvoní zvoneček,  zima skončí a z říše lidí se přeneseme do říše pohádek…

Kouzlo zimy na několika fotkách ze zasněženého Valdštějna.

Více foto na facebooku.


zima Valdštejn

okolí

okolí

 
panorama

panorama

 
podhradí

podhradí

 
romantický palác

romantický palác

 
Aehrenthalská konírna

Aehrenthalská konírna

 
předhradí

předhradí

 
most

most

 
 
Vytvořeno 12.1.2017 14:46:30 | přečteno 3334x | gruberova
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load