Vyhledávání

Kulturní podzim na Valdštejně

vévoda družina

I když letní sezóna skončila, kulturní akce na Valdštejně neustávají. Po víkendovém koncertu a narozeninách vévody se návštěvníci mohou těšit na tradiční oslavu svatého Huberta.  


S nastupujícím podzimem připravil hrad Valdštejn opět kulturně pestrý program. V sobotu 21. září vystoupilo, letos již podruhé, talentované turnovské hudební uskupení theCube, které se již v kapli sv. Jana Nepomuckého představilo na začátku letních prázdnin. Kombinace zvuku akustické kytary a krásného zpěvu zaručila opět nevšední zážitek návštěvníkům, kteří si tak zpříjemnili procházky hradním areálem. Druhý den, tedy v neděli 22. září, na jeden z nejstarších hradů Českého ráje zavítal jeho bývalý majitel, slavný generalissimus třicetileté války Albrecht z Valdštejna. Ten přijel na rodový hrad v doprovodu své početné družiny, aby zde oslavil své narozeniny. Lidé tak měli jedinečnou možnost setkat se s touto významnou historickou osobností našich dějin prostřednictvím audiencí ve Slavnostním sále Klasicistního domu. 

Následující víkend vyvrcholí zářijový program na Valdštejně osmým ročníkem tradiční Svatohubertské slavnosti, kterou pořádá Městský úřad Turnov pro nejširší mysliveckou a občanskou veřejnost. Návštěvníci se mohou znovu těšit na ukázky lovecké hudby, vábniček, pasování nových myslivců, Svatohubertskou mši či vyhlášení nejlepších dětských výtvarných prací z okolních mateřských škol. Nově bude navíc program doplněn o prodej šperků s loveckou tématikou či malou výstavu mysliveckých obrazů od Jiřího Židlického. Slavnost proběhne v sobotu 28. září od 13 do 17 hodin. Po dobu konání akce je vstup do areálu hradu zdarma a turisté budou mít možnost nahlédnout do všech interiérů. Těšíme se na Vaši návštěvu! 


Vytvořeno 23.9.2019 10:05:32 | přečteno 1108x | radimsticha
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load