Vyhledávání

Advent na Valdštejně důstojně zahájen!

capella rederna1

Jeden z nejstarších hradů Českého ráje minulý týden zahájil svůj bohatý adventní a vánoční program. Lidé se navíc podívali i do krásně vyzdobeného Slavnostního sálu!  


V sobotu 30. listopadu byl zahájen dlouho připravovaný valdštejnský vánoční program. Ten pomyslně odstartoval liberecký pěvecký soubor A my taky, který v kapli sv. Jana Nepomuckého zazpíval spolu s přítomnými vánoční koledy. Při koncertu tvořila důstojnou kulisu i výzdoba celého barokního prostoru, přičemž nechyběl ani slaměný betlém u oltáře.

Druhou adventní sobotu zavítal na Valdštejn již podruhé v roce liberecký renesanční soubor Capella Rederna, který přivezl opravdu nevšední a specifický repertoár. Alfou omegou jeho adventního programu jsou totiž vánoční skladby z různých koutů Evropy, zpívané navíc v originálním jazyce. Návštěvníci tak mohli slyšet např. makedonské, italské, polské či katalánské vánoční písně od 13. do 19. století. Lucie Hauserová, jedna ze dvou hlavních zpěvaček, navíc přítomné seznámila i se zajímavými vánočními zvyky daných zemí a regionů. Hrálo se i na historické hudební nástroje např. flétnu, šalmaj či trumšajt.   

Při obou koncertech měli lidé také možnost nahlédnout s průvodcem do vánočně vyzdobeného Slavnostního sálu klasicistního domu, kde se dozvěděli zajímavosti z historie rodu Lexů z Aehrenthalu. Vánoční program na Valdštejně tím ale zdaleka nekončí. Více informací najdete na www.hrad-valdstejn.cz či na oficiální facebookové stránce.

Těšíme se na Vaši návštěvu! 

slavnostní sál 2 betlém kaple


Vytvořeno 9.12.2019 11:07:56 - aktualizováno 16.12.2019 9:15:06 | přečteno 1187x | radimsticha
 

Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
majitel: Město Turnov
telefon: 739 014 104, 733 565 254
e-mail: info@hrad-valdstejn.cz

load